Goshin Ju-Jitsu


 Goshin Ju-Jitsu - system samoobrony, mający na celu obronę w realiach współczesnego ataku. W skład systemu wchodzą: walka wręcz, samoobrona oraz interwencje. System opracowany przez Pawła Kraszewskiego na bazie technik Ju-Jitsu, Judo, Karate i Kick Boxingu. 

 Walka wręcz obejmuje ręczne i nożne techniki obrony i ataku, rzuty i obalenia oraz technik duszeń i dźwigni. Techniki te stosowane są zarówno w dystansie, zwarciu i parterze w formie walki ciągłej w pełnym kontakcie.

 Samoobrona obejmuje kombinację obrony przed atakiem napastnika lub napastników nie uzbrojonych oraz uzbrojonych w różne narzędzia. Istotą technik obrony jest umiejętność wykonywania poprawnego, występującego w realnych sytuacjach ataku.

 Interwencje obejmują techniki skierowane dla funkcjonariusz służb mundurowych. W zakres interwencji wchodzą: chwyty obezwładniające, kajdankowanie, pałka służbowa, techniki eliminacyjne. Istotą technik interwencji są prawne uregulowania możliwości ich stosowania.

 Istotą całego systemu Goshin Ju-Jitsu jest potrzeba ciągłego ewoluowania ze względu na pojawiające się nowe możliwości i sposoby ataku.